Diesel, 2020’de İptal Edilen Planlarınızı Ölümüzleştiriyor

Moda markası Diesel, 2020 sonbahar kampanyası için, müşterilere Diesel kot pantolon üzerindeki deri etiketleri kişiselleştirme şansı sunarak markanın “jenerasyon tanımlayan bir yıl” olduğunu söylediği 2020’de iptal edilen tüm planları kalıcı olarak anmanın bir yolunu buldu.

Publicis İtalya’nın hazırladığı kampanyanın amacı, “2020 bile harika bir kot pantolonu iptal edemez” diyerek bu yıl gerçekleşen beklenmedik anları kutlamak. 60 saniyelik reklam filmi, koşullara rağmen genç bir arkadaş grubunun birlikte eğlendiğini gösterirken, kotlarındaki etiketler kaçırdıkları aktiviteleri gösteriyor: Bir yoga inzivası, And Dağları gezisi ve bir müzik festivali. Kampanya kapsamında, müşteriler Diesel’in web sitesinde ve dünya genelindeki mağazalarında kendi kotlarını kişiselleştirebiliyorlar.

Diesel, karantina deneyimleri ve bu kötü sürecin iyi tarafları hakkında paylaşım yapacak birkaç influencerla da iş birliği yaptı. Influencer’lar arasında, karantinayı İspanya’nın Mallorca kentinde doğa ile yeniden bağlantı kurarak geçiren kaykaycı ve model Evan Mock, karantina sırasında “beklenmedik bir şekilde yeniden canlanan aşkı” bulan aktris Julia Fox, ve karantina sürecini “doğru olan için savaşmada daha aktif” olmak için harcayan dansçı Donte Colley bulunuyor. Diesel ayrıca, 2020 Fallen Edition adlı bir koleksiyonun parçası olarak sınırlı sayıda kot üretmek için Avrupalı elektronik müzik festivali Untold ile ortaklık kurdu.