getir, dört ülkeden sonra ABD pazarına açılıyor

Bir süredir hızlı gelişmeleriyle dikkatleri üzerine toplayan Türk teknoloji devi getir, yeni edindiğimiz bilgi doğrultusunda; İngiltere, Hollanda, Fransa ve Almanya’dan sonra artık Amerika Birleşik Devletleri‘ne de açılıyor.

En az 7 milyar dolar değerleme üzerinden yeni bir yatırım turunu da tamamlama aşamasında olan, ancak henüz resmi açıklama yapmayan getir’le ilgili ABD pazarına açılacağını sizlerle bir süre önce paylaşmıştık. Aradan geçen birkaç günün ardından bu haberi doğrularcasına, LinkedIn üzerinden resmi hesabında ABD Ülke Müdürü pozisyonunda iş ilanı yayımladı.

İlanı incelediğimizde; Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk olarak New YorkChicago ve  Washington DC ile başlayacak. Bu bölgelerle birlikte getir, global arenada toplamda 7 şehirede faaliyet göstermiş olacak. Ayrıca büyük hedeflerinden biri olarak da 2-3 yıl içerisinde de New York borasına açılmak istiyor. Arkasına dünyanın en önemli risk sermayesi şirketlerinden Sequoia Capital ve Tiger Global’i alan şirket, gördüğümüz üzere hedefleri doğrultusunda hızla ilerliyor.

Globalde hızlı büyüme, büyük yatırımlar ve büyük bir operasyon. Getir sadece, bir sipariş teslimat uygulaması değil; içerisinde tedarik zinciri yönetimi, lojistik yönetimi, perakende yönetimi ve yazılım teknolojisi gibi büyük parçaların bir bütünü var. Zamanında sevgili Nazım Salur’a bu iş tutmaz demişlerdi ama oldurmayı bir şekilde başardı ve başarmaya devam ediyor. Ancak şirket, atması gereken adımların henüz başlarında sayılır. Önünde çok büyük bir pazar, Amerika var.

getir’i yakından takip ediyoruz ve yeni gelişmeleri oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.