Clubhouse, Nihayet Android’e Geldi

“Android’e gelecek mi, ne zaman gelecek, geldiği zaman yine davetiye sistemiyle mi kullanılacak?” gibi birçok sorulara sebep olan Clubhouse, sonunda Android’e de geldi.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle Clubhouse’un Android’e gelmesi, test aşamasında olması hakkındaki haberini paylaşmıştık. Üzerinden çok geçmeden Clubhouse hızlı davrandı ve Android kullanıcıları için mutlu haberi verdi.

Kullanıma açıldıktan sonra sadece iOS işletim sistemine sahip kullanıcıların kullanabildiği uygulama bildiğiniz üzere büyük ses getirmişti ve pandeminin etkisiyle de kitleleri peşinden sürüklemeyi başarmıştı. Hatta kullanıcıların bazıları gün içerisinde uygulamadan hiç çıkmadan vaktini orada geçiriyordu. Tabii vaktinin büyük kısmını Clubhouse’da geçiren kullanıcılar olsa da uygulama, son zamanlarda eskisi kadar rağbet görmüyordu.

Bu düşüşün ardından Android için çalışmalara hızla başlandı ve uygulamayı artık Android kullanıcılarının da kullanması mümkün. Uygulamayı kullanabilmek için şimdilik ön kayıt alınıyor. Play Store’dan kaydını yaptıran kullanıcılar, Android kullanıcıları için de kullanıma açıldıktan sonra uygulamayı kullanabilecekler. Davetiye sistemi Android kullanıcıları için de geçerli. Numaranıza önceden davetiye gönderildiyse otomatik olarak kaydınız oluşuyor.