Burger King’in 8 Mart Paylaşımına Tepki Amaçlı Ürünler Üretildi

Geçtiğimiz günlerde markalar 8 Mart için farklı kampanyalar hazırlayıp paylaşımlarda bulunmuştu. Aralarında ise dikkat çeken bir marka olmuştu. Aslında dikkat çekmekten çok tepki gösterilen bu paylaşımı Burger King  yapmıştı ve sizlerle bu haberi paylaşmıştık.

Paylaştığı tweet yüzünden tepki gören Burger King, tweet’i kısa süre içinde silmişti. Birçok kullanıcı Burger King’in “Kadınlar mutfağa aittir” tweet’ini cinsiyetçi bulup tepki gösterdi. Bunun üzerine Austin, Teksas merkezli bir reklam ajansı olan Hunter Gather, Burger King kampanyasını bir ürün serisi çıkararak için kendi  yorumuyla yeniden düzenlemeye karar verdi ve tüm gelirler, Girls Empowerment Network isimli kuruluşa bağışlandı.

Ajans, Burger King’in Dünya Kadınlar Günü’ndeki kampanyasını ve tweet’ini görür görmez gün boyunca çalıştı ve gece yarısına kadar insanların tişört, çanta, çıkartma satın alabileceği bir web sayfasını yayınladı. Çalışmalara, Hunter Gather’ın ortağı ve kreatif direktörü Lynna Bartosh öncülük etti. 

Web sayfasının üst kısmında ise, Burger King’in paylaşımının “mutfakta” kısmının üstü çizilmiş ve bunun yerine Kadınlar istedikleri yere aittirler yazılmış. Aynı çizgi, 20 dolarlık bir çantada da görünüyor.

Horn, 40’tan fazla ürünün şimdiden satıldığını bildirdi ve tepkilerin çok olumlu olduğunu söyledi.