Burger King, Kadın Futbol Takımı Sponsorluğu İçin Adını Değiştirdi

Sürekli olarak yaratıcı reklam kampanyalarına imza atmayı başaran Burger King, yine dikkat çeken bir reklam kampanyasını hayata geçirdi. Burger King, İngiltere’nin en alt futbol liginde mücadele eden kadın futbol kulübü Stevenage ile yaptığı sponsorluk anlaşması kapsamında adını “Burger Queen” olarak değiştirdi.

Fast food restoran devi, 2019 yılında İngiliz futbol kulübünün erkek takımına sponsor olmuştu. Burger King’in bu sponsorluğu; özellikle markanın, oyuncuların FIFA 2020 meydan okumalarında yiyecek kazanmak için rekabet etmelerine yönelik bir yarışma başlatmasının ardından, futbol kulübünün dikkat çekmesine yardımcı oldu.

Şimdi de marka, Stevenage kadın futbol kulübüne sponsor oldu ve bu sponsorluk kapsamında markanın yeni “Burger Queen” logosu, 2020-2021 sezonu boyunca takımın formasında yer alacak. Bununla birlikte Burger King’in sosyal kanallarında da yeni markaya yer verilecek ve markanın Stevenage’deki restoranı, tamamen bir Burger Queen lokasyonuna dönüştürülecek.

Bu sponsorluk anlaşmasının en önemli yanı, erkek ve kadın futbol takımları arasında bir eşitlik sağlamasıdır. Zira Burger King, Stevenage kadın futbol takımıyla, erkekler takımıyla aynı şartlar altında sponsorluk anlaşması yaptığını belirtti.