Apple, Su Üstünde Yer Alan İlk Mağazasını Açıyor

Apple‘ın tasarıma verdiği önem, neredeyse herkesin bildiği bir gerçek. E tabii bu durum, ister istemez Apple’ın fiziksel mağazalarında da kendini gösteriyor. Bu zamana dek dünyanın çeşitli yerlerinde mimarileri ve tasarımlarıyla öne çıkan pek çok Apple Store hizmete açıldı. Geçtiğimiz günlerde ise bunlara bir yenisi eklendi.

Apple önümüzdeki günlerde, Singapur’un Marina Bay Sands adlı bölgesinde yeni bir mağaza açacağını duyurdu. Apple’ın Singapur’da açacağı yeni mağazası, Marina Körfezi’nde yüzen bir kürenin içerisinde yer alacak ve dünyanın su üzerinde yer alan ilk Apple mağazası olacak.

Apple’ın belirttiğine göre, yükseltilmiş bir tahta yol ve su altı geçidi, mağazayı kıyıya ve Marina Bay Sands alışveriş merkezine bağlıyor. Ayrıca kubbeyi andıran mağazanın tamamı, şehrin silüetini ve körfezdeki suyu yansıtan cam panellerle kaplı.

Bunların yanı sıra bu yeni Apple Store, teknoloji şirketinin Singapur’da açacağı üçüncü mağaza olacak. Bu arada yeni Apple mağazasının açılış tarihi henüz açıklanmadığını da belirtelim.