Abonesepeti, Keiretsu Forum Türkiye’den 2 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

Abonelikleri başlatma, yönetme, sonlandırma ve daha fazlasını yapmaya yardımcı olan abonelik yönetim platformu Abonesepeti, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcılarından Red-pep ve Keyos Tekstil’in Kurucu Ortağı Berkan Burla tarafından 2 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

Tüm abonelik kampanyalarını tek ekranda görmeyi ve başvuruları gerçekleştirmeyi sağlayan Abonesepeti, abonelikleri başlatma, yönetme, sonlandırma ve daha fazlasını yapmaya yardımcı olan bir abonelik yönetim platformu. Abonesepeti, tüketicilerin ilk hizmet başlangıcından abonelik iptal sürecine kadar tüm aboneliklerini tek bir yerden planlayıp, izleyip, organize ederek zamandan ve paradan tasarruf etmelerini sağlıyor.

17 Kategori 28 Markaya eş zamanlı olarak hizmet veren ve toplam 185 bin müşteriye ulaşan Abonesepeti, 2019’da 5 Milyon TL, 2020’de 7 Milyon TL, 2021 yılı ilk 4 ayında 4 milyon TL gelir sağladı.

Abonesepeti’nin kurucusu Deniz Okumuş, “Yurtiçinde hizmet veren tek platform olduklarını belirterek, aboneliklerinizi dijital ortamda en güncel teklif ve kampanyaları karşılaştırarak kolayca başlatabilir, sadece Abonesepeti kullanıcılarına özel kampanyalara erişebilir hatta herhangi bir prosedüre gerek kalmadan kolayca sonlandırabilirsiniz. Böylelikle abonelik sürelerinizi, aylık ve yıllık abonelik giderlerinizi takip edebilir ve düzenli kontrol altında tutarak abonelik dağınıklığına son verebilirsiniz.” dedi.

Abonelik Yönetimi Platformunu kullanan kullanıcıların her başlattığı abonelik için servis sağlayıcıdan bir komisyon alınırken, abonelik iptali gibi premium hizmetler almak isteyen kullanıcılardan hizmet ücreti alınmaktadır. Abonelik ekonomisi son 7.5 yılda tüm Dünya’da % 350 büyüdü. İnsanların sahip olduğu abonelik adedi gittikçe artmakta ve aboneliklere harcanan ücretler aylık harcama bütçelerinin önemli bir kısmını oluşturmakta. Abonesepeti kullanıcıların aboneliklerini yönetmelerini sağlayarak mikro düzeyde bütçelerini yönetmiş oluyor.