Ekonomist Dergisi tarafından bu yıl 29’uncusu düzenlenen ‘Yılın İş İnsanları Listesinde’, yer alan tek eğitim kurumu kurucusu olan Zeynep Dereli, “Yılın Girişimci Kadını” kategorisinde 2. oldu

Ekonomist Dergisi tarafından bu yıl 29’uncusu düzenlenen ‘Yılın İş İnsanları‘ Listesi açıklandı. 3 binin üzerinde iş insanına gönderilen ankete gelen 700’ün üzerinde yanıtla sekiz kategoride ödüller sahiplerini buldu. Eğitim sektörünün listedeki tek temsilcisi Zeynep Dereli konu hakkında “Çağımızın en popüler kavramlarından birisi girişimcilik. Neredeyse herkes kendi işini kurmayı ve girişimci olmayı istiyor.

Ancak dijital çağda ülkelerin beşeri sermayesinin yeşermesi için asılgerekli olan eğitim konusunda yenilikçi bir perspektiften bakarak girişimcilik yapan çok az sayıda kişi var. Eğitim, internetin hızla hayatımızın merkezi haline geldiği günümüzde pek çok yerde hala geleneksel eğitim yöntemleri ile sürdürülmeye çalışılıyordu. Örgün eğitim digital çağa ayak uydurma konusunda en çok tepki verilen sektörken Covid-19 ile aniden büyük bir değişime girdi.

Koronavirüs salgını günümüz toplumunun son senelerde geçirmesi beklenen dijital devrimi aniden yaşayarak “dijital çağ”a girmemizi sağlamıştır. Koronavirüsü dünya için bu nedenle bir milat olmuştur. İnsanoğlunun tüm alışkanlıkları ve yaşam biçimi yeniden tasarlanmaya başlanmıştır. Her sektör gibi eğitimde bu zorunlu dijitalleşmeden etkilenmiştir. Dünyada 1 milyarı aşkın öğrencisi ile ülkeler “uzaktan eğitimde” sınav vermektedir” dedi.