Yerli sağlık uygulaması girişimi MoovBuddy, Teknasyon’dan yatırım aldı

Günlük yaşamda artarak görülen fiziksel sağlık sorunlarının önüne geçmek amacıyla kullanıcılarına uzman doktor ve fizyoterapist danışmanlığında hazırlanan egzersizleri sunan sağlık uygulaması MoovBuddy, globale açılma yolundaki mobil girişimleri destekleyen Teknasyon ve twozero Ventures‘tan yatırım aldı.

Uygulama içerisinde günlük yaşamda artarak görülen postür bozukluğu, kas-iskelet sistemi problemleri, eklem ağrısı, stres ve uyku problemlerine karşı doğru kas gruplarını güçlendirmeyi amaçlayan farklı seviyelerde ve tamamen doktor ve fizyoterapistler danışmanlığında hazırlanan kişiselleştirilebilir egzersiz programları bulunuyor.

Bunun yanı sıra MoovBuddy, gün içerisinde gönderdiği kısa egzersizler ve sağlıklı yaşam tavsiyeleri ile kullanıcıları spor yapmaya motive eden ve onların hayat kalitesini arttırmayı amaçlayan bir mobil arkadaş.

Kurucusu Güner Bayram ve ortağı Damla Yıldırım’ın hedefi teknolojiyi etkin şekilde kullanarak sağlanacak kişiselleştirme ile eşsiz bir kullanıcı deneyimini sağlamak ve Moovbuddy’yi gündelik hayatın bir parçası yaparak egzersiz uygulamalarının Netflix’i konumuna getirmek. 2020 yılının başında App Store ve Play Store’da yerini alan MoovBuddy, şimdiden Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’daki birçok ülkede önerilen uygulamalar arasına girmiş durumda. Amerika ve İngiltere başta olmak üzere 150’den fazla ülkeden kullanıcısı bulunuyor. Yatırım ile beraber yurt dışı gelirlerini arttırmayı, ekibini büyütmeyi ve egzersiz uygulaması deneyimini yeni bir boyuta taşımak istiyor.

Gerçekleştirdikleri yatırımı değerlendiren Teknasyon CIO’su Onur Kurugöl, “İnsan hayatını zenginleştirme hedefi olan MoovBuddy gibi uygulamaları desteklemekten büyük keyif duyuyoruz. Kullanıcılara sağlanan içeriğin işin uzmanları gözetiminde hazırlanmış ve zenginleştiriliyor olması da yatırım kararımızda önemli bir etken. Ekibin bugüne kadarki başarılı ürün stratejisini Teknasyon’un global dağıtım gücü ile birleştirerek bir başka yerli girişimimizi daha hak ettiği uluslararası başarılara ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi.