TikTok ve Shopify, Yeni Ortaklıklarını Duyurdu

TikTok ve Shopify, bir iş birliği içerisinde olduklarını duyurdu. Yaptıkları yeni ortaklık, Shopify’ın 1 milyondan fazla satıcısının TikTok’un genç kitlesine ulaşmasını ve satışları artırmasını amaçlıyor. Şirketler, ortaklığın diğer uygulama içi alışveriş özelliklerini de içerecek şekilde genişleyeceğini söyledi.

Bu yeni ortaklık, Shopify satıcılarının TikTok’taki pazarlama kampanyalarını doğrudan Shopify kontrol panelinden oluşturmasına, yürütmesine ve optimize etmesine imkan tanıyor. Böylece satıcılar, TikTok for Business hesapları oluşturarak Shopify’dan akış içi alışveriş yapılabilir video reklamları yerleştirebilecek.

Aynı zamanda satıcılar, kitlelerini cinsiyet, yaş, kullanıcı davranışı ve video kategorisine göre hedefleyebilecek ve ardından kampanyanın zaman içindeki performansını izleyebilecek. Kampanyanın maliyeti, satıcının işletme hedeflerine ve ne kadar bütçe ayırdığına göre değişecek. İlk TikTok kampanyasına başlamaları için satıcılara 300 dolarlık bir reklam kredisi sunulacak.

TikTok, Shopify’daki TikTok kanalının şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm satıcılar için yayında ve erişilebilir durumda olduğunu ve 2021’in başlarında Kuzey Amerika, Avrupa ve Güneydoğu Asya’daki diğer pazarlarda da satışa sunulacağını söyledi.

TikTok, son yıllarda popülaritesini artırdı. Reklamverenlerin bir hashtag’e sponsor olurken kullanıcıları uygulama içi bir alışveriş açılış sayfasına yönlendirmesine olanak tanıyan Hashtag Challenge Plus adlı bir ürün de dahil olmak üzere e-ticaret tekliflerini genişletti. Ek olarak, TikTok’un Amerika Birleşik Devletleri’nde yeniden yapılandırılması kapsamında perakende devi Walmart, şirkette %7,5 hissesini talep edecek. Walmart yakın zamanda Shopify ile bir ortaklık yaptığını duyurmuştu.

Bu yıl Tiktok, Tiktok for Business şemsiye markasını oluşturmak, self servis bir reklam platformu açmak ve kullanıcı hedefleme yeteneklerini genişletmek için oldukça çaba sarf etti. Hindistan’daki yasağa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki olası bir kurumsal yeniden yapılanmaya rağmen medya alıcıları TikTok ile çalışmaya devam etti.