Takeda Benzersiz calisan deneyimi

İnsanı odağına alan küresel, değer tabanlı biyofarma şirketi olan Takeda, Great Place To Work Enstitüsü’ tarafından 9 ülkede birden Great Place To Work Sertifikası almaya hak kazandı. 

“İnsanlar İçin Daha Sağlıklı ve Dünya İçin Daha Parlak Bir Gelecek” yaratmaya kendini adamış, dünyanın en büyük 10 ilaç şirketi arasında yer alan Takeda, asırları aşan değerlerine sıkı sıkıya bağlı kalarak, 80’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. “Önce insan” odaklı yaklaşımı ile hastalar için yenilikçi tedaviler geliştirerek onların hayatlarında anlamlı farklar yaratmayı amaçlayan Takeda, başarısının temel taşı olarak gördüğü çalışanlarına da benzersiz bir iş deneyimi sağlıyor.

Takeda, çalışanlarına “ayrıcalıklı ve özel bir iş hayatı deneyimi” sunma amacıyla hayata geçirdiği insan kaynakları uygulamalarıyla Türkiye’nin de içinde bulunduğu dokuz ülkede Great Place To Work Sertifikası’na layık görüldü.

 Great Place To Work Enstitüsü, 5 kıtada, 60’dan fazla ülkede sektör fark etmeksizin her ölçekte şirkete sunduğu anket hizmeti ile çalışanların şirketlerini değerlendirmelerini sağlıyor. Enstitü, firmaların kendi çalışanları tarafından değerlendirildiği anket sonuçlarına göre; “Great Place To Work” sertifikasıyla çalışma prensiplerini tasdikliyor. 

Takeda’nın değerlerini ve güçlü kurum felsefesini içselleştiren bir ekibin parçası olmaktan gurur duyduğunu belirten Takeda Türkiye Genel Müdürü Şeyda Atadan Memiş, “Takeda, çalışanlarına değer veren ve onların potansiyellerine odaklanarak ‘Growth Mindset’ yaklaşımıyla sürekli gelişimi destekleyen bir bakış açısına sahip. 

Çalışanlarımızın kendilerini oldukları gibi ifade edebildikleri adil bir çalışma ortamı yaratmaya çalışıyor, onları dinliyor, kararlarımıza dahil ediyor ve geri bildirimleri doğrultusunda aksiyonlar alıyoruz. Bu açıdan bu yıl ilk defa bağımsız bir kuruluş olan Great Place To Work® Enstitüsü tarafından değerlendirilerek Great Place To Work Sertifikası’na layık görülmemiz, doğru adımlarla ilerlediğimizin güçlü bir göstergesi diyebiliriz.

Bu sertifikanın; çalışanlarımızın başarılı olmalarını sağlayan çeşitlilik ve kapsayıcılık prensibini benimseyen bir organizasyon yaratma konusundaki kararlılığımızın bir yansıması olduğuna inanıyorum.  İnsan kaynakları stratejimizle sektörümüzde öncü bir kurum olmak ve çalışanlarımıza değer yarattıkları, benzersiz bir iş tecrübesi kazandırmak için faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.