Samsung, Yeni Serisinin Tanıtım Tweet’ini iPhone ile Attı

Samsung, uzun zamandır beklenen Galaxy S21 serisini Galaxy Unpacked etkinliği ile bugün tanıtacak. Twitter’da seriye ilişkin bir anket paylaşan Samsung, gerçekleşecek tanıtımla değil, tanıtım tweet’ini bir iPhone’dan atmasıyla gündeme geldi.

Samsung ve Apple uzun zamandır teknolojik bir yarışın içinde. Yeni cihazlar ve yeni özellikler ortaya çıktıkça da rekabet kızışıyor. Samsung’un, yeni serisinin tanıtımından önce bu rekabeti etkileyebilecek bir gaf yapması dikkatlerden kaçmadı.

Kullanıcılara “#SamsungUnpacked yaklaşırken, size heyecan verici haberler getirmek için çok çalışıyoruz. Hangi alanda inovasyon ve gelişme görmek istersiniz?” sorusunu soran Samsung ABD, anket cevap şıklarına ise kamera, tasarım, ekosistem ve performans seçeneklerini koydu. Ancak tweet’in altındaki “Twitter for iPhone” ibaresinden bu paylaşımın bir iPhone kullanılarak yapıldığı anlaşıldı.  Durumu fark eden Samsung yetkilileri paylaşımı hemen kaldırsa da, Samsung alay konusu olmaktan kurtulamadı.

Teknoloji savaşlarında daha önce benzer bir gaf da Huawei’den gelmişti. Huawei, Gal Gadot ile çektiği reklamı bir iPhone üzerinden paylaşmıştı. Başka bir örnek; OPPO reklamlarında boy gösteren Acun Ilıcalı’nın iPhone kullandığı sosyal medya paylaşımlarından biliniyor. Bu ve bunun gibi örnekler, kullanıcıların markaların geliştirdikleri teknolojilere ve reklam yüzleri olan ünlü kişiliklere olan güveninde olumsuz bir etki yaratabiliyor.