Porsche, Apple Podcasts uygulamasını otomobiline entegre eden ilk üretici oldu

Teknoloji devi Apple, birçok otomobilde sunulan Apple CarPlay ile birlikte otomobil kullanıcılarının iPhone’unu otomobillerinin ekranı üzerinden kontrol etmelerini sağlıyor. Kullanıcılar, Apple CarPlay ile aramalarını yönetebiliyor, navigasyon servislerini kullanabiliyor ve şarkılarını dinleyebiliyor. Apple Podcasts ve Apple Music gibi uygulamalar da Apple CarPlay ile yönetilebiliyor.

Apple’ın podcast servisi Apple Podcasts ise ilk defa Porsche tarafından Porsche Taycan EV’ye entegre edildi. Lüks ve spor otomobil denildiğinde akla gelen ilk üreticilerden Porsche’nin yaptığı entegrasyonla birlikte Taycan EV sahipleri Apple CarPlay’e giriş yapma ihtiyaç duymadan Apple Podcasts uygulamasını kullanabiliyor.

Taycan EV sahipleri Apple Music ile şarkı sözlerine de ulaşabilecek

Apple Music uygulaması üzerinden iPhone, iPad ve Mac cihazını kullanarak şarkı dinleyen kişiler birçok şarkının sözüne anlık olarak erişebiliyor. Ancak Apple CarPlay’deki Apple Music uygulamasında şarkı sözü desteği bulunmuyor.

Porsche ve Apple tarafından yapılan entegrasyonla birlikte aynı zamanda Taycan EV sahipleri otomobilin ekranı üzerinden Apple Music ile anlık şarkı sözlerini de görüntüleyebilecek.

Üstelik Apple Music ve Apple Podcasts uygulamalarının Porsche Taycan EV’ye entegre edilmesi iki şirket arasında yeni iş ortaklıklarını da işaret ediyor olabilir. Örneğin Apple’ın yeni CarKey özelliği ile otomobilin kilidini açma gibi teknolojiler, Porsche otomobillerde de kullanılabilir.