Opel, Logosunu ve Marka Kimliğini Yeniledi

Son dönemde pek çok otomobil markasının yenilediğine şahit olduk. Bunlara son olarak eklenen marka ise Alman otomobil üreticisi  Opel oldu. motor1.com’un paylaştığı habere göre, marka zaten PSA tarafından satın alındığından beri imajını değiştirmeye çalışıyordu. Ve şimdi Opel, marka kimliğini güncelleyerek bu konuda bir sonraki adımı atmış oldu.

Markanın yeni ve daha ince bir şekilde çizilmiş logosu, önceki versiyona çok benziyor; ancak markanın yenilikçi gücünü daha iyi yansıtıyor. Daha ince çizgilere sahip olan yeni logoya, şirket rengini yansıtan parlak sarı bir renk ve yeni Opel Next yazı tipi eşlik ediyor. Tüm bunlar, markanın daha modern ve cesur bir görünümüne sahip olmasını sağlıyor.

Bununla birlikte Opel, zaten yeni tasarım anlayışını son araçlarına yansıtmıştı. Alman otomobil üreticisinin son olarak çıkardığı GT X Experimantal, yeni Mokka ve makyajlı Crossland modelleri, markanın yeni minimalist yaklaşımını benimsiyordu. Söylentilere göre hibrit OPC versiyonuna sahip yeni nesil Astra ise tamamen elden geçirilmiş bir görünüm ve yeni PSA teknolojileriyle birlikte, bu konuda bir sonraki adım olacak.

Opel’in yeni logosunun, yeni renginin ve yeni tasarım dilinin birleşimi, otomotiv endüstrisindeki yeni elektrikli çağ için markanın yeni kusursuz kimliğini yaratıyor. Markanın yeni görünümü, gerçek ürünlerden pazarlama ve satış faaliyetlerine kadar Opel’in bütün ticari operasyonlarında kullanılacak.