IKEA Tokyo’daki Yeni Mağazasını Sanal Influencer imma ile Tanıttı

Daha önce  Lil Miquela‘yı duymuş muydunuz? Duymadıysanız o son dönemde popülerliği iyice artmaya başlayan sanal influencerların en büyük kitleye sahip olanı. Tam bir yeni nesil influencer. 

Gerçek bir insan değil ama Instagram sayfası ile tam olarak 2 milyon insanı etkileyebiliyor. Hatta Prada, Channel, Nike ile iş birliği yaparak da influencerların önünün açık olduğunu gösteriyor.

Lil Miquela‘dan sonra birçok ajans veya marka modaya uyarak sanal influencerları kampanyalarında kullanmaya başladı. Bunun son örneği de IKEA’dan geldi. IKEA Tokyo’daki yeni mağazasının tanıtımını Tokyo’da ve dünyanın dört bir yanındaki etkinlik ve sergilerde sıklıkla görülen ve 250 binin üzerinde Instagram takipçisine sahip olan sanal influencer imma.gram ile yaptı. IKEA, yeni Harajuku mağazasında kendisine bir ev ortamı oluşturarak sanal modeli ilk kez gerçek dünyaya taşıdı ve Tokyo’nun gençleri ile gençliğe uygun ev döşeme çözümlerini paylaştı.

IKEA Japonya, yaratıcı ajans Wieden+Kennedy Tokyo ile çalışarak imma‘nın evdeki günlük hayatından kesitler paylaşılan kampanyada IKEA’nın yeni Harajuku’daki mağazasında imma’nın oturma odası ve fiziksel alanı yaratılarak LED ekranlarla birleştirildi. Mağazadaki ev ortamı yaratıldıktan sonra 3 gün boyunca yoldan geçenler, imma’nın dans etmesini ve yoga yapmasını, bitkilerini sulama ve yemek yapması gibi günlük ev halini görebildiler. Harajuku‘yu ziyaret edemeyenler ise yine 3 gün boyunca IKEA Japonya‘nın Youtube kanalında bir canlı yayın aracılığıyla imma’nın günlük hayatını, dijital penceresini görebildiler.

Son olarak IKEA‘nın bu kampanyadaki amacı trendleri yakalayarak sanal influencerlar ile iş birliği yaparak Japonya’daki gençleri yakalamaktı. Pandemiden dolayı evde daha çok zaman geçirdiğimiz bu günlerde gençlere evde kendi mutluluklarını bulmaları için ilham vermekti.