İçim Rahat, Laktozsuz Peynir Kategorisi ile Büyüyor

 İyi yaşam trendleri doğrultusunda tüketici ihtiyacı odaklı geliştirdiği ürünlerle pazara yön veren İçim, iki yeni ürünüyle İçim Rahat Laktozsuz Ailesi’ne peynir kategorisini de dahil etti. Süt, yoğurt ve kefirden sonra iki laktozsuz peynir ürünleriyle de raflarda yer alan İçim Rahat, şişkinlik hissi olmadan lezzetli peynir tüketmek isteyenlerin favorisi olacak.

Türkiye’nin en fazla süt ve süt ürünleri üretimini gerçekleştiren, 6 fabrikasıyla sektörün en büyük üreticisi Ak Gıda – İçim Süt, laktozsuz peynir kategorisi ile laktoz intoleransı olan peynir severleri de mutlu ediyor. İçim, beğeniyle tüketilen süzme peynir ve labne lezzetini, geliştirdiği laktozsuz seçenekleri ile de tüketicileriyle buluşturuyor.

İçim Rahat Laktozsuz Süzme Peynir ve İçim Rahat Laktozsuz Labne raflarda

İçim Rahat ailesinin iki yeni üyesinden biri olan İçim Rahat Laktozsuz Süzme Peynir yumuşak dokusuyla kahvaltıların, salataların, sandviçlerin ve atıştırmalıkların vazgeçilmezi olmaya aday bir ürün olarak tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Ailenin diğer yeni üyesi İçim Rahat Laktozsuz Labne ise ipeksi ve pürüzsüz kıvamı ile şişkinlik hissi olmadan labne peyniri tüketmek isteyenler için raflarda yerini alıyor.

İçim Rahat ürünlerinin kısa sürede tüketicilerin beğenisini kazandığını ifade eden Ak Gıda- İçim Süt Pazarlama Direktörü Selin Dora Falay, “İçim Rahat Laktozsuz Ailesi, laktoz intoleransı olan tüketicilerimize; süt, peynir, yoğurt, kefir gibi temel besin kaynağı olan süt ürünlerini şişkinlik hissi olmadan ve kolay sindirimle tüketebilme imkânı sağlıyor. Nielsen araştırma şirketinin verileri, İçim Rahat ailesinin ülkemizde en çok tercih edilen laktozsuz ailesi olduğunu gösteriyor. Bu sonuçlar bizi laktoz intoleransı olan tüketicilerimizi daha fazla süt ürünleri lezzetiyle buluşturmak için teşvik ediyor. Son olarak raflarda yerini alan iki yeni ürünümüz ‘İçim Laktozsuz Süzme Peynir’ ve ‘İçim Laktozsuz Labne’ ile ‘İçim Laktozsuz Ailesi’ni laktozsuz peynir kategorisiyle büyütmeye devam ediyoruz.” dedi.