Google’ın Yeni Özelliği, Makyaj Malzemelerini Kamerada Denemenizi Sağlıyor

Google’ın artırılmış gerçeklik teknolojisiyle oluşturulan yeni alışveriş özelliği, insanların sanal olarak makyaj malzemelerini denemelerini mümkün kılacak. Ürünler çeşitli modeller üstünde gösterecek.

Bu yeni özellik, şu an için yalnızca rujları ve göz farlarını içeriyor ve L’Oreal, MAC Cosmetics, Black Opal ve Charlotte Tilbury gibi birkaç markayla sınırlı.

Kullanmak istediğiniz ürünü arattığınızda, uygulama tarafından desteklenen bir marka ise karşınıza ürünün bir model üzerinde denenmiş görüntüsü çıkıyor. Ürünün rengini değiştirmek için alt tarafta, modeli değiştirmek için ise üst tarafta bir liste bulunuyor. Özellik, kendinizle en iyi eşleşen tonu bulmanız için çeşitli cilt tonlarında birçok model içeriyor. Yüzünüzde nasıl görüneceğini görmek isterseniz, “Üstünde Dene” butonuna tıkladıktan sonra kamera açılıyor ve makyaj dijital olarak yüzünüze uygulanıyor. Modellerde olduğu gibi, kendi yüzünüzde de ürünlerin farklı renklerini görebilirsiniz.

Küresel sağlık krizi dolayısıyla fiziksel mağazalara gitmenin ve numune ürünleri kullanmanın neredeyse imkansız olduğu günlerde kullanıma sunulan özellik, bir Snapchat filtresi ile aynı şekilde çalışıyor. Çoğunlukla iyi olsa da, tam olarak mükemmel olduğu söylenemez.