Fiber Games, Boğaziçi Ventures’dan 3 milyon TL yatırım aldı

Faruk Akıncı, Sinan Akkol ve Volkan Turan  tarafından oyun sektöründe “hypercasual” türünde oyunlar geliştiren Fiber Games, 30 milyon TL’ye ulaşan değerlemesi ile Boğaziçi Ventures‘tan 3 milyon TL yatırım aldı.

Oyun sektöründe uzun bir kariyere sahip olan 3 girişimci tarafından kurulan Fiber Games, dünya çapında HIT olan Weld it 3D ve Türkiye’nin en popüler aile markalarından Kral Şakir’in resmi oyunu Macera Adası’nın yaratıcısıdır.

Yatırım duyurusunu sürpriz bir etkinlikle Clubhouse’da gerçekleştiren Boğaziçi Ventures ve Fiber Games, oyun fikri geliştirme, oyun tasarımı, oyun yayıncılığı ve Türkiye’deki oyun ekosistemi üzerine bir sohbet gerçekleştirdi.

“Türkiye’nin genlerinde oyun geliştirmek var”

Boğaziçi Ventures ortaklarından ve Başarılı teknoloji girişimlerine sahip, seri yatırımcı ve oyun sektörü uzmanı Burak Balık, “Mobilin hayatımızda yerini almasıyla birlikte, Türkiye’de oyun ekosisteminde muazzam şeyler oldu. Bu süreçte çok fazla yazılımcı ve oyun geliştirici yetişti. Türkiye’nin genlerinde oyun geliştirmek var, son yıllarda çok başarılı exit haberleri aldık ve bunun mutlaka ikinci ve üçüncü dalgası gelecektir.” dedi. Boğaziçi Ventures’ın Fiber Games’e 3 milyon TL yatırım yaptığını ilk kez Clubhouse yayınında açıklayan Burak Balık, Fiber Games ile yatırım görüşmelerinin dahi oldukça heyecan verici olduğunu ve Fiber Games’in gerçekten inanarak yatırım yaptıkları bir oyun girişimi olduğunu ifade etti.

“Amacımız birden çok HIT oyun çıkarabilmek.”

Fiber Games’in Kurucu Ortağı Faruk Akıncı, bu yatırımla birlikte 2021 yılı içinde dünya çapında ses getirecek ‘hypercasual’ olarak adlandırılan ve toplu taşımada, ayakta yolculuk yaparken bile rahatlıkla oynanan yeni oyun projelerine imza atmayı hedeflediklerini açıkladı.

2019 yılında kurulan Fiber Games’in önündeki yeni süreci anlatan Akıncı, hedeflerini şöyle aktardı: “Şu anda yayıncımız Rollic Games ile birlikte hypercasual oyun üretiminde faaliyet gösteriyoruz. iOS platformunda 154 ülkede Top10 listesine giren ‘Weld it 3D’ şirketin ilk büyük başarısı oldu. Stüdyomuzda şu an 14 takımdaşımız ile bir ay içerisinde ortalama 10 farklı prototipi teste çıkabiliyoruz. Amacımız önümüzdeki süreçte birden çok HIT oyun çıkarabilmek ve Fiber Games’in alametifarikası haline gelecek yeni deneyimler yaratmak.

Fiber Games ekibi, özellikle oyun ekosisteminde başarılara imza atmış kuruculardan oluşan Boğaziçi Ventures ile birlikte hedeflerine çok daha hızlı ulaşacaklarını belirtti.