Çalışanların Duygusal Sağlığını Takip Eden Bileklik

Bir İngiliz sağlık teknolojisi firması tarafından tasarlanan bir bileklik, evlerinde vakit geçiren  bireylerin refahını takip etmesine yardımcı oluyor.

Moodbeam olarak adlandırılan bileklik, ruh halini belirtmek için iki düğmeye sahip. Sarı düğme mutlu bir ruh halini, mavi düğme mutsuzluğu temsil ediyor. Özellikle koronavirüs salgınında evden çalışan personelin ruh sağlığını izlemek isteyen şirketlerin kullanımı için geliştirilen bileklik aynı zamanda bireylerin gün boyunca yaptığı aktiviteleri de takip edebiliyor.

Kullanıcılar suya dayanıklı olan Moodbeam bilekliği, iş sırasında, egzersiz yaparken veya duş alırken kullanabiliyor. Bileklik ayrıca kullanıcıların notlar eklemesine, uyku aktivitesine bakmasına ve ruh hali istemlerini ayarlamasına olanak tanıyor.

Moodbeam, insanların sevdiklerini veya çalışanlarını hızlı bir mesajla görüntüleyebilecekleri ve kontrol edebilecekleri bir uygulamada izleniyor. Uygulama, kullanıcının duygusal sağlığı hakkında net bilgiler sunuyor. Moodbeam web sitesinde, ”Herhangi bir zamanda nasıl hissettiğinizi bilmek, özellikle çalışma, dinlenme ve oyun zeminine karşı durduğunuzda güçlü olabilir” diyerek bilekliğin faydasını açıklıyor.

Uygulama kullanıcıların sevdiklerinin iyiliği hakkında güncel bilgilere sahip olmasını sağlarken, profesyoneller için de bir çözüm sunuyor. Yöneticiler çevrimiçi kontrol panelini görüntüleyebiliyor ve çalışanlarının zihinsel durumlarını takip edebiliyor. Uygulama hem iOS hem de Android için kullanılabiliyor.