Apple’ın 1980’lerdeki Macintosh Plus’ı, LEGO ile Yeniden Tasarlandı

Macintosh‘u belki bilenimiz vardır ama bilmeyenler için kısaca bahsetmek gerekirse, Mac olarak bilinen ve adını Macintosh Apple türünden alan, 1984 yılında piyasaya sürülmüş ve piyasada fare ve grafik arayüz kullanan ilk başarılı bilgisayar ünvanına sahip Macintosh kişisel bilgisayar bir Apple ürünü.

Az önce bahsettiğimiz gibi belki bilen veya hatırlayan vardır bu ürünü. Özellikle nostalji seviyorsanız ve birazcık da LEGO‘ya ilginiz varsa, bu iş birliği sizi çok sevindirecek. Apple, adını şimdiki Mac bilgisayarlara veren Macintosh ürününü, LEGO ile yeniden canlandıracak gibi gözüküyor.

Geliştirilmiş Macintosh’ta; klavye, bilgisayar faresi ve hatta bir disketin girişi bile bulunuyor. Ekranı ise, üç eğlenceli şekilde değiştirilebilir seçenekler sunuyor. Bir ekran kullanımdayken, diğerler disketler retro Mac kopyasının arkasına yerleştirilebilir.

Yıllar önce Apple’ın logosunda bulunan nostaljik gökkuşağı da  Macintosh Plus’ta ve disketlerde yer alıyor. Tasarım, hayranların şirketin gelecekteki setler hakkında düşünmesi için öneriler sunabilecekleri LEGO Ideas portalında da yer alıyor. Meraklılarını heyecanlandıran bu iş birliği görünüşe göre Macintosh Plus’ı bir seri olma yoluna yönlendirebilir.