Aklease’e KOBİ’lerin Finansmanı İçin EBRD’den 40 Milyon Euro

KOBİ’lerin yatırımlarında tamamlayıcı güç olmaya devam eden Aklease, KOBİ’lerin finansmanında kullanılmak üzere EBRD’den 3 yıl vadeli yeni bir kaynak sağladı

Kurulduğu günden itibaren banka dışı finans sektöründe öncü ve lider konumunu sürdüren Aklease, pandemi sürecinde de ülke ekonomisinin kalkınmasına destek olmaya devam ediyor. Aklease, KOBİ’lerin bu dönemdeki kısa vadeli ihtiyaçlarından orta ve uzun vadeli yatırımlarını desteklemeye kadar olan geniş yelpazede kullanmak amacıyla Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’dan (EBRD) 3 yıl vadeli 40 milyon Euro tutarında kaynak sağladı.

“Ekonomimizin itici gücü KOBİ’Lerin yanındayız”

Salgının ilk gününden itibaren müşterileri ve çalışanlarının sağlığını koruyarak, kesintisiz hizmet önceliğiyle çalıştıklarını ifade eden Aklease Genel Müdürü Çetin Düz “KOBİ’lerimiz Türkiye’nin geleceğinde ve kalkınmasında büyük öneme sahip. Aklease olarak bu zorlu dönemde de ekonomimizin itici gücü olan KOBİ’lerimizi doğru finansal çözümlerimizle desteklemeye devam ediyoruz. Leasingin avantajlarını doğru finansal modellemelerle müşterilerimize sunarak yatırımların ve ekonominin gelişimine katkı sağlama amacımızla aralıksız çalışıyoruz. Üretim sektörü makine ve ekipmanları, iş-inşaat makineleri, üretim hatları, hava, deniz, kara tüm ulaşım araçları, enerji ve sağlık sektörü ekipmanları gibi yatırım gerektiren tüm projelerde yer alıyor, yatırımın nakit akışına uygun çözümler sunuyoruz. EBRD den sağladığımız 3 yıl vadeli 40 milyon Euro tutarındaki bu yeni kaynak ile pandeminin KOBİ’ler üzerindeki olumsuz finansal etkilerini azaltmayı hedefliyoruz. Müşterilerimizin her zaman yanlarında olarak, onların finansal ihtiyaçlarında tamamlayıcı güç olma hedefimizle bu zorlu süreçte de KOBİ’lerimizi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.